Jóga a BODYART: Kombinace, která mi změnila život

Ptáte se mě, jak se jóga ocitla v mém životě a od kdy jí vedu. 

V tomto článku se s vámi podělím o svůj osobní příběh. Dozvíte se, jak mi BODYART a jóga změnily život a co vám mohou přinést.

Moje cesta k józe začala přes koncept BODYART.

Od roku 1989 jsem vedla různé dynamické skupinové lekce. Stále jsem hledala cvičení, které by mě naplňovalo a posunulo dál. Chtěla jsem něco víc než jen fyzické cvičení. A tak jsem objevila BODYART a jógu.

Často mé pracovní cesty vedly do zahraničí na různé mezinárodní kongresy po celém světě.

Když jsem se v roce 1994 poprvé setkala s lekcí BODYART na mezinárodním kongrese v Německu, bylo to jako objevení chybějícího dílku skládačky. Koncept mě okamžitě oslovil a okouzlil. Bohužel v té době nebylo možné absolvovat školení BODYART v České republice.

Uvědomila jsem si, že BODYART je přesně to, co jsem hledala.

Rozhodla jsem se najít podobný koncept, který by byl dostupný v Česku. A tak začala moje cesta k józe

Cesta hledání mě zavedla k józe.

roce 2003 jsem absolvovala školení jógy s vynikající italskou lektorkou Dianou  Pagáno. Její podání a přístup ve mně vyvolaly další touhu se józe věnovat.

Hledala jsem tedy dál. V roce 2004 Vašek Krejčík otvíral první školení POWER YOGY, který jsem absolvovala.

Poté jsem už sama vedla lekce BOSU YOGA (BOSU jsem objevila v roce 2004 na mezinárodním kongrese v USA) dále jsem lektorovala lekce POWER YOGY na kongresech v Praze, Plzni, Brně i Olomouci i ve svém studiu v Opavě. 

Přiznám se, že ze začátku pro mě byla jóga pouze o fyzickém cvičení, až později v roce 2012 jsem začala Jógu vnímat jinak. Cítila jsem jógu jinak a neuměla jsem to pojmenovat.

Začala jsem se dále vzdělávat (vzdělávám se nadále) samostudiem, dokončila si různé školení, semináře, certifikáty (kurzy čakra jógy, jin jógy, restorativní jógy, jógy ze zdravotního hlediska, jógy proti stresu, jógovou terapii, jóga v rehabilitaci, hormonální jógu  meditace…..další a další) 

 Více o mém vzdělání zde: https://verahruskova.cz/vzdelavani/

Až jsem našla sama sebe a svou jógu. Pro mě je jóga jen jedna a takto jí předávám dál pestrobarevnou s respektem ke zdraví.  Na svých lekcích čerpám nejen z těchto školení a samostudia, ale především se opírám o svou dlouholetou praxi. S klienty praktikuji jen to co projde mým srdcem a myslí. Nečekejte ode mě krkolomné pozice. Preferuji procítění pozic, pohyb na vlně dechu, zastavení mysli a uvědomění pouze přítomného okamžiku tady a teď. 

Pokud se alespoň na chvíli dokážete odpoutat od tohoto světa je to pro mě víc než noha za krkem. Na lekcích používám, většinou české názvy, ne proto, že bych sanskrt neznala.

Několikrát jsem se přesvědčila, že klienti se pak snaží zapamatovat název a zapomínají na procítění jednotlivých pozic, ale určitě je to věc názoru.

A co mi jóga dala?

Především vnitřní klid, vyrovnanost

Naučila mě mít ráda sama sebe, více vnímat svět okolo sebe, více poslouchat, než mluvit.

Naučila mě vyrovnat se se smutkem.

Naučila mě odpouštět, usměrnila mé strachy. 

Naučila mě zastavit se a dýchat…………..

Ráda se stanu Vaší průvodkyní na cestě jógy.

S úctou, pokorou a láskou. Věra

Dovětek:

Dnes jsem nejen lektorka jógy, ale i certifikovaná lektorka skvělého konceptu BODYART

Pokud máte rádi silové lekce jógy a nebojíte se zpotit přijďte objevit kouzlo lekce BODYART skvěle se s jógou doplňují😊

Rozvrh otevřených lekcí a kurzů zde: https://verahruskova.isportsystem.cz