50+……když věk je jen číslo

Dnes jsem už ve věku přechodu, který je přirozeným projevem ženského zrání a patří k životu. Toto období je cesta k vnitřní moudrosti a nalezení sama sebe. Každá žena prožívá toto období jinak a je mnoho způsobů, jak tímto obdobím projít.

I já jím prošla a přijala sama sebe takovou jaká jsem a za svůj věk se nestydím.

Pohybuji se mezi ženami a často slyším, jak si stěžují, že jsou staré, visí jim kůže, přibraly, vadí jim vrásky, jsou unavené. Snaží se tvrdě každý den sportovat, aby si dokázaly, že na to ještě májí a chtějí se vyrovnat dvacítkám. Výsledek? Jsou unavené, podrážděné a i když si postavu udrží cítí se nešťastné.

Pamatuji si, když jsem byla ještě mladá moje maminka, která měla silnější postavu mi říkávala: však počkej až budeš starší přibereš i z vody. Já se tenkrát smála, že mě se to nestane a teď jen sleduji, jak příroda čaruje a tělo se mění, aniž bych tomu dala příčinu. Matka příroda mi nenadělila dokonalé geny a tak se učím, žít se svým novým tělem. Samozřejmě sportuji, ale už se tolik nehoním a spíš než o výkon mi jde o radost z pohybu. Miluji lekce jógy a meditací, které mě naplňují vnitřním klidem, harmonii, láskou a láskou sama k sobě.

Možná jste byly j vychovány tak jako já, že jste se nesměly mít rády jinak by Vás považovali za narcisty. A teď se učíme sebelásce, ano je to tak a je fajn si to uvědomit. Dejte se na první místo, jedině tak budete zářit štěstím a všichni okolo Vás to cítí.

Vše je nastaveno v hlavě. Ženám doporučuji najít si aktivitu kterou si chtěly, už dávno vyzkoušet. Myslím, že teď je ten správný čas, myslet na sebe a dopřát si to na co jste neměly čas.

Já jsem začala tvořit přírodní minerální náramky do kterých dávám svou energii a lásku, začala jsem kreslit mandaly a pokud to počasí dovolí vyrážím, ráda do přírody nejraději na vyjížďky na přehradu Slezská Harta na paddleboardu.

Můžete vyzkoušet cokoliv vy sami budete chtít jen si to dovolte.
A ještě jedna věc ženy milují tanec jen na to už možná zapomněly. Příležitosti je málo pokud zrovna nemáte partnera, který rád tančí a vy se nevydáte do tanečních pro dospělé. Vřele doporučuji, pustit si hudbu a jen tak tančit, objevujte nové pohyby, které jste nikdy nezkoušely ponořte se do rytmů hudby. Vypněte automat a kritika ve své hlavě a dovolte se spojit s hudbou, svou myslí i tělem.
Já jsem díky tanci ucítila, že se mnou začala tančit i má duše. Pocit, který nelze popsat, ale musí se prožít. Tanec ve mně probouzí všechny skryté a skrývané emoce. Když tančím, čerpám ze sebe, přirozeně. V tu chvíli odhazuji všechny své slupky, obaly a masku. Jen já a hudba, do níž se snažím vstoupit a být její součástí. Tanec vychází ze srdce, z mého nitra. Je to zdroj mé životní energie.

Najděte a probuďte i Vy svou energii a radujte se ze života.
Vědomě přijměte svou ženskou sílu a moudrost.
S láskou rozkvetlá, probuzená žena Věra Hrušková

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů